ВО "Свобода"

ENG

13 серпня 2015
Олег Осуховський: Правоохоронні органи роками покривають корупційні схеми в державних портах України
Олег Осуховський: Правоохоронні органи роками покривають корупційні схеми в державних портах України

Під час громадського розслідування було виявлено, що у державного порту ДП "Одеський морський торговельний порт" через корупційну схему було вкрадено та не повернуто морський буксир "ГЕРМЕС" вартістю 21 млн. грн. та розкрадено державний платіж ДП "Іллічівський морський торговельний порт" на суму 37, 5 млн. грн. Про це 13 серпня 2015 року під час прес-конференції в Укрінформі заявили народний депутат-свободівець Олег Осуховський та активісти громадської організації "Крадіям по руках".

Парламентар поінформував, що на звернення активістів громадської організації "Крадіям по руках" він надіслав депутатське звернення до Генеральної прокуратури України щодо корупційних схем та розкрадання коштів в особливо великих розмірах в Одеському та Іллічівському портах.

"Я як народний депутат України ще в червні на звернення громадської організації "Крадіям по руках" надіслав депутатське звернення до Генеральної прокуратури щодо ситуації в Одеському та Іллічівському портах. Відповідь на звернення я отримав за 40 днів про те, що було порушено кримінальну справу щодо корупційних зловживань у цих установах, але її, мовляв, вже закрито. Хоча в нас є інформація, що Генеральна прокуратура вже вчетверте порушила кримінальну справу вже в 2014 році. За час існування схеми (а це понад 12 років) з 2003 по 2015 рік, правоохоронні органи відкривали та "закривали" кримінальні справи тричі - 2007, 2010 та 2012 року - за статтею розкрадання в особливо великих розмірах та шахрайстві. Рік тому, 2014 року, Генпрокуратура вчетверте відкрила кримінальне впровадження, але слідство знову затягується. Тобто заступник Генерального прокурора Олег Заліско, за підписом якого я отримав відповідь, по суті, приховує від мене як народного депутата України та від українського суспільства інформацію щодо кримінальної справи.

Я звертаюся нині до Віктора Шокіна із закликом покарати тих прокурів Одеської та Миколаївської прокуратури, які покривали корупційні схеми в Одеському та Іллічівському портах. Окрім того, Генеральний прокурор України має взяти під особистий контроль цю справу. Винних має бути покарано, а гроші повернуто в Державний бюджет України. Це абсолютна бездіяльність Генеральної прокуратури України та прокуратури Одеської й Миколаївської области. Разом із громадськими організаціями та журналістською спільнотою маємо викривати корупційні схеми, бо тільки гласно можна побороти корупцію в Україні", - наголосив Олег Осуховський.

Також виступили і представники громадської організації "Крадіям по руках".

"Фігуранти схеми через "фірми-прокладки" незаконно вивели з держвласности недобудований буксир "Гермес" Одеського порту з метою перепродажу його у 4 рази дорожче - за 84, 5 млн. грн. Потім отримали державне замовлення на будівництво нового аналогічного буксиру за 125 млн. грн. для Іллічівського порту. За оцінками експертів, ціну будівництва була завищено у два рази від ринкової. Планувалося "підсунути" державі старий буксир "Гермес" замість будівництва нового, при цьому заробити понад 100 млн. грн. У підсумку державні гроші та майно було розкрадено. Розтрата державних коштів відбувалася за такою схемою: ТОВ "Порт-Сервіс", отримавши від Іллічівського порту 37, 5 млн. сплатив близько 20 млн. посереднику ТОВ "Український правовий альянс" начебто за купівлю недобудованого буксира (хоча на той момент буксир юридично був власністю Одеського порту), а инші 17, 5 млн. відправив на фіктивні компанії, більшість яких не мали жодного зв'язку із суднобудуванням. Фактично державні 37, 5 млн. було перетворено на власну вигоду. 2012 року розкрадача державних мільйонів ТОВ "Порт-Сервіс" ліквідують через процедуру банкрутства", - розповіла голова ГО "Крадіям по руках". Вікторія Кулаковська.

"Організатори розкрадання використали класичну схему відчуження державного майна буксира "Гермес". Так, під виглядом господарських операцій, легалізованих необхідними рішеннями судів, відбулося розкрадання державного майна. Корумпована прокуратура Одеської та Миколаївської области чомусь "не помічала" злочину проти держави та не відстоювала інтереси держави у судах", - прокоментувала Ольга Мілетич - юрист ГО "Крадіям по руках".

Прес-служба ВО "Свобода"