ВО "Свобода"

ENG

15 березня 2016
Зрозумівши, що процес декомунізації неминучий, міська рада взялась за його імітацію, порушуючи закон
Зрозумівши, що процес декомунізації неминучий, міська рада взялась за його імітацію, порушуючи закон

Час відведений для Одеської міської ради на перейменування вулиць вийшов 21 лютого. Відтепер зміна назв об'єктів топоніміки згідно до закону про декомунізацію має здійснюватись розпорядженням очільника ОДА з урахуванням пропозицій громадськості, науковців та рекомендацій Українського інституту національної пам'яті. З самого початку міська рада саботувала цей процес. Але зрозумівши неминучість декомунізації, почала її імітацію, порушуючи закон. Про це заявив голова Одеської обласної організації ВО "Свобода" Павло Кириленко, коментуючи результати нещодавніх громадських слухань, що були організовані міською радою.

Громадські слухання щодо перейменування вулиць, які відбулись 9 березня в кінозалі міської ради, свободівець назвав проплаченим політичним збіговиськом. "Основна маса зібраних осіб на тому заході, висловлюючись сучасним сленгом, були "ватниками". Тому учасники, які пропонували увічнити у топоніміці міста українських героїв, одразу наштовхнулись на вереск, в тому числі і з боку членів історико-топонімічної комісії. Останні, до слова, давно відомі своїми російсько-імперськими поглядами. Як наслідок - серед переліку назв вулиць, що були винесені на громадські слухання, не було жодної, яка б уособлювала державницький зміст. Більше того, деякі вулиці названі на честь осіб, чия діяльність підпадає під дію законів про декомунізацію, члени комісії відмовляються перейменовувати. Серед них - Жукова, який відзначився чисельними наказами про розстріли червоноармійців, мародерством на окупованих територіях Німеччини та брав участь у придушенні Угорської революції 1956 року; Терешкової, яка брала участь у подіях окупації Криму у 2014 р.; Петровського - одного із ініціаторів створення ВЧК та організації Голодомору 1932-1933; Галана - автора пропагандистських фальсифікаторських публікацій, у яких піддавав цькуванню український визвольний рух та звеличував сталінський режим; комуністичних діячів Чапаєва, Щорса. Загалом, за підрахунками істориків, таких об'єктів топоніміки - 67. У списку ж міської ради - лише 17", - зазначив націоналіст.

Павло Кириленко також нагадав, що 1 березня Одеська "Свобода" подала голові обласної державної адміністрації Міхеїлу Саакашвілі пропозиції щодо нових назв вулиць, розроблених групою у складі істориків, краєзнавців, громадських та політичних активістів. Серед запропонованих найменувань - вулиці Євгена Коновальця, Степана Бандери, Романа Шухевича, Івана та Юрія Лип, Гетьмана Мазепи, Івана Луценка, Князя Святослава, Січових стрільців, Героїв Крут, Максима Чайки, де Волана.

Прес-служба Одеської обласної організації ВО "Свобода"