ВО "Свобода"

ENG

11 лютого
Олег Тягнибок: Нація повинна знати, що має синів і дочок, які берегтимуть її традиції
Олег Тягнибок: Нація повинна знати, що має синів і дочок, які берегтимуть її традиції

Нація має знати, що має синів і дочок, які берегтимуть традиції. А основна традиція українського націоналіста, "сокільця", свободівця ‒ це бути жертовним заради великої України. Щоб українець був господарем на своїй землі, щоб ми могли пишатися тим, де і заради чого ми живемо. Про це 11 лютого 2018 року в Одесі під час вітального слова на Марші правих традицій з нагоди 124-ої річниці заснування організації "Сокіл" заявив лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок.

Свободівець підкреслив: українські націоналісти шанують традиції в усьому ‒ в питаннях державотворення, у побудові сім'ї, стосунках, у мові й культурі.

"124 роки тому "Сокіл" створювали у західній Україні, пізніше ‒ на теренах Наддніпрянщини, і це була структура, яка почала справжній військовий, спортивний, патріотичний вишкіл української молоді. З "Сокола" вийшло багато людей, які, жертвуючи найціннішим заради української ідеї і держави, вписали свої імена в історію України. "Сокільці" стояли біля основи творення української держави 100 років тому і нині продовжують боротися за її становлення", ‒ зазначив Олег Тягнибок.

Лідер "Свободи" нагадав, що 2018 рік ‒ це рік століття Української революції, бо 22 січня 1918 року Центральна Рада проголосила незалежність України. І тоді, в час створення Української Народної Республіки, багато "сокільців" були творцями цієї держави ‒ і в ЗУНР, і в Карпатській Україні, і в Холодному Яру.

"Багато з тих, хто пройшов "Сокіл" і були виховані в цій організації, пізніше влилися в лави Української Повстанської Армії. І сьогодні ви ‒ справжні герої, адже більше половини з вас були на війні. На жаль, серед "сокільців" є ті, які вже на небесах спостерігають зараз за цим смолоскипним маршем, за тими вогнями, які ви запалили на вулицях нашої української Одеси. Вогонь ‒ це символ майбутнього. І наша боротьба за справжні ідеали та традиції триває заради майбутнього наших дітей і наших внуків!" ‒ наголосив очільник націоналістичної сили.

Прес-служба ВО "Свобода"