ВО "Свобода"

ENG

3 березня 2008
Слово до Одеситів!
Слово до Одеситів!

Одесити!

У пам'яті тих, багатьох що живуть нині поколінь громадян, не було такого воїстину катастрофічного падіння рівня виробництва, культури, моралі, народжуваності, життя людей.

Дійсно, коли ще в мирний час для переважної більшості населення (а за даними деяких дослідників ця величина сьогодні вже досягає 90-93% від загального його числа!) такої потенційно розвиненої й багатої європейської держави, як Україна, найбільш пекучою проблемою стала проблема елементарного фізичного виживання?

Влада нам постійно повторює, що "жити стало краще, жити стало веселіше", чи відповідає це дійсності можна легко визначити по жалюгідному станові виробництва та зростанню цін. Адже рівень життя народу вимірюється не обсягами імпортованих ганчірок, а станом виробничої сфери, зайнятістю і сумами реальних доходів населення, вираженими в грошовому еквіваленті, низькою інфляцією.

Вітчизняна економіка є сировинною, тобто дуже уразливою. Її структурне переорієнтування не вигідно ані Ахметову з Тарутою, ані Пинчуку з Гайдуком, і ще деяким іншим скоробагатькам.

Наш регіон теж не перебуває осторонь від загальноукраїнських тенденцій: не працюють сотні підприємств, наявна робоча сила використовується вкрай не раціонально, тисячі одеситів з вищою освітою не можуть знайти роботу за фахом. В цей час Одесу постійно наводнюють незаконні мігранти із Близькосхідного регіону та Африкі, яким створюють максимально комфортні умови для життя, чого не можна сказати про середньостатистичних одеситів. Промисловість міста має потребу в принциповому технічному переозброєнні. Ставка на дешеву некваліфіковану робочу силу більше не здатна давати колишній економічний виграш.

Одним із напрямків, у якому Одеса може досягти гарних результатів, є верстатобудування.

У Одеській області розташована третина верстатобудівних підприємств України, у тому числі з виробництва металорізальних верстатів та інструментів, ковальсько-пресового устаткування, з виробництва технологічного оснащення верстатів та їхнього ремонту.

Галузь, яка у свій час розвивалася досить успішно, нині перебуває в занепаді й поступово руйнується. Замість реальних кроків по відродженню, зменшенню тінізації, бюрократизації економіки можновладці пішли необтяжливим для себе шляхом популізму: виплатою кожному вкладникові Ощадбанку 1000 гривень. Це при тому, що за своєї нинішньої купівельної спроможності 1 гривня дорівнює не одному рублю 1991 року, а всього лише 20 копійкам. Але навіть ці копійки накриє зростаюча хвиля інфляції, спровокована величезними виплатами готівкових коштів без відповідного товарного забезпечення.

У політичному житті країни і нашого міста, зокрема, спостерігається тенденція по видавлюванню з політичної арени партій, які відмовляються йти в попихачі до олігархів. Під виглядом партій нам пропонують голосувати за різнобарвні "політпроекти", покликані захищати інтереси олігархічного бізнес кріміналітету.

Під час виборів ці "тричі народні та чотири рази демократичні" політичні сили щедро роздають пустопорожні й заздалегідь нездійсненні обіцянки, засмічуючи Одесу тоннами передвиборного сміття.

Після виборів вони всі як один занурюються в стан політичної сплячки, щоб через кілька років за першим наказом своїх справжніх господарів-олігархів із новою силою кинутися в бій "за (анти)народні інтереси", який буде щосили кипіти всі ті кілька місяців, поки триватиме передвиборна кампанія.

Політична партія Всеукраїнське об'єднання "Свобода" була створена як політична сила, що захищає права людини праці, яка за всіх часів була єдиним виробником матеріальних благ.

Через те, що наша партія не є чиїмось передвиборним проектом, вона не фінансується і не підтримується яким-небудь іншим чином олігархами, а значить, не має можливості миготіти незліченну кількість разів по телебаченню, "красуватися" на бігбордах і відкривати на кожному куті свої передвиборчі штаби -- та й не вважає це необхідним робити.

Якшо ви відчуваєте потребу згуртуватися для захисту своїх прав, то підтримайте нашу діяльність. Тільки разом ми зможемо ефективно відстоювати права простих людей-трудівників.

Клмітет з питань робітництва Одеської обласної організації ВО "Свобода.

Прес-служба ВО "Свобода"