ВО "Свобода"

ENG

23 грудня 2016
Одеська "Свобода" закликає навчально-виховні заклади відмовитися від запрошень "Дідів Морозів" на свята
Одеська "Свобода" закликає навчально-виховні заклади відмовитися від запрошень "Дідів Морозів" на свята

Обласна організація ВО "Свобода" закликає навчально-виховні заклади та проукраїнську громадськість Одеси відмовитися від запрошень совєцького тандему "Дід Мороз та Снігуронька" на новорічні свята як пережитку комуністичного минулого.

Як і все у совєцькій епосі, Дід Мороз насаджувався штучно. Після провалу антиріздвяної кампанії 1920-х років (частини антирелігійної кампанії) совєцька влада вирішила адаптувати для себе новорічну атрибутику. Тоді ж народився соціялістичний образ Діда Мороза на заміну Святому Миколаю. Большевики розуміли, що треба позбавити головного персонажа зимових свят релігійних якостей, тому Дід Мороз був перелицьований: замість єпископських риз Святого Миколая його зодягли в довгу червону шубу (кольору революції), а замість митри наділи на голову теплу шапку. Він поставав як своєрідний вождь народів, що давав цукерку за хорошу поведінку слухняним громадянам системи.

1937 року Дід Мороз уперше з'явився в Московському Будинку Союзів. Спочатку новорічні заходи з Дідом Морозом мали сприяти ідеологічному вихованню совєцьких дітей. Свята були тематичні, що присвячувалися досягненням СССР. Головними героями були революційні матроси, робітники Магнітки, піонери-тимурівці, а ялинка запалювалася від залпу крейсера "Аврора". А 1953 року, за сценарієм Льва Кассіля і Сергія Михалкова, у фінальній сцені, коли розсувалися лаштунки і з'являвся портрет Іоссіфа Сталіна, Дід Мороз і Снігурка славословили совєцького вождя.

Одеська обласна організація ВО "Свобода" вважає, що на 26-му році незалежности України є неприпустимим у виховній роботі з дітьми та молоддю використовувати елемент злочинної комуністичної совєцької пропаганди, яким є "Дід Мороз та Снігуронька". Ми закликаємо відмовитися від цього тандему як пережитку совєцької історії та долучитися до практики низки областей України, які замінили їх на святого Миколая - властивого українцям персонажа зимових свят.

Прес-служба Одеської обласної організації ВО "Свобода"