ВО "Свобода"

ENG

8 лютого 2017
В Одесі відбулося обговорення мовних законопроєктів
В Одесі відбулося обговорення мовних законопроєктів

8 лютого 2017 року в Одесі під час круглого столу в прес-центрі "Відкритий медіа-центр" обговорили мовні законопроєкти №5670, 5669 і 5556, які останнім часом стали темою жвавих дискусій у суспільстві.

До обговорення долучилися громадські активісти та журналісти Одеси. У дискусії також взяв участь свободівець, помічник народного депутата України Андрія Іллєнка Олександр Вінницький. Він розповів присутнім про проєкт закону "Про функціонування української мови як державної та порядок застосування інших мов в Україні" (№5669), авторами якого є нардепи-свободівці та сучасна українська письменниця Марія Матіос.

"Проєкт закону авторства свободівців, який мав би скасувати українофобський закон Ківалова-Калєсніченка, одразу після Революції гідности ухвалила Верховна Рада попереднього скликання ‒ ще в березні 2014 року. Досі цей законопроєкт так і не підписав Голова Верховної Ради Андрій Парубій. Цікавим є те, що деякі з авторів нинішніх законопроєктів, альтернативних свободівському, тоді виступали категорично проти таких мовних ініціятив.

Нинішній процес реформування мовного законодавства є цілком логічним і мав бути розпочатий ще зі здобуттям Україною незалежности. Натомість відсутність проукраїнського мовної політики в нашій державі стало приводом для різноманітних спекуляцій навколо питання державної мови, а ухвалення відповідного закону раз і назавжди поставить крапку в мовних маніпуляціях", ‒ наголосив Олександр Вінницький.

Прес-служба Одеської обласної організації ВО "Свобода"