ВО "Свобода"

ENG

6 березня 2017
Одеська "Свобода" вимагає від "мера" Труханова припинити фінансування п'ятої колони Кремля в Україні
Одеська "Свобода" вимагає від "мера" Труханова припинити фінансування п'ятої колони Кремля в Україні

Одеська обласна організація ВО "Свобода" вимагає від міського голови Геннадія Труханова відмовитися від витрачання грошей одеситів на фінансування Московського патріярхату ‒ п'ятої колони Кремля в Одесі й Україні загалом.

Так, міський б'юджет на 2017 рік передбачає 1 млн 884 тис. 200 грн на потреби Свято-Преображенського собору УПЦ МП. 1 березня в ході засідання б'юджетної комісії Одеської міськради стало відомо, що комісія схвалила прохання Московського патріярхату спрямувати на собор додаткові 325 тис. грн. Таким чином, утримання Спасо-Преображенського собору цього року обійдеться одеситам у більш ніж 2 млн 200 тисяч гривень.

Одеська обласна організація ВО "Свобода" наголошує:

"Відомо, що існування Московського патріярхату в нашій державі є наслідком колоніяльної залежности від Росії. Наявність в Україні храмів держави-агресора, в яких, окрім функції релігійної, ще й активно виконується функція пропагандистська, зайняла не останнє місце серед каталізаторів розбудови "русскава міра" в Україні. Варто лише згадати скандал дворічної давности, коли в ЗМІ потрапило відео з вечірки за участи представників одеської єпархії Московського патріярхату. Тоді, окрім зовсім не благословенних розваг "слуг Божих", на вечірці було помічено ще й торт у вигляді прапора так званої ДНР.

Крім ворожої пропаганди, московська церква в Україні виконала й инші завдання. До прикладу, низка ЗМІ називають причетним до сепаратизму уродженця Росії, одеського митрополита Агафангела. Також показовим є факт, що низка парафій МП перебувають на контролі у СБУ.

Попри всі "заслуги" Московського патріярхату перед українським народом, власник ордену "За заслуги перед церквою" Геннадій Труханов продовжує підтримку ворожого осередку в Україні. Показовим є і те, що храми Київського патріярхату в Одесі міська влада ігнорує повністю. Варто згадати і про нездоровий ажіотаж та потужний піар з боку міської влади навколо привезення до міста мощів святого Пантелеймона. На перший погляд, може скластися враження, що подібними широким жестами "мер" Труханов намагається заробити собі додаткові бали перед електоратом (чи перед Богом?). Проте при більш пильному аналізі стає зрозуміло, що "мер"-сепаратист просто виконує чергову вказівку із Кремля за рахунок українського б'юджету підтримати ворожу конфесію агентів чужої держави".

Прес-служба Одеської обласної організації ВО "Свобода"