ВО "Свобода"

ENG

11 травня 2017
Одеська "Свобода" вимагає від Президента позбавити громадянства Геннадія Труханова
Одеська "Свобода" вимагає від Президента позбавити громадянства Геннадія Труханова

Одеська обласна організація ВО "Свобода" звернулася до Президента України, Комісії при Президентові України з питань громадянства та Державної міграційної служби з вимогою позбавити громадянства України "мера" Одеси Геннадія Труханова.

Одеська "Свобода" вже не раз попереджала, що в такому стратегічно важливому місті для всієї країни як Одеса є неприпустимим головування "мера"-сепаратиста. Останнім яскравим прикладом антиукраїнської позиції Труханова є нещодавній інцидент із черговим перейменуванням вулиць міста. Тоді, всупереч чинному законодавству, з голосу Одеська міськрада проголосувала за повернення раніше декомунізованих топонімів, що стало відвертою провокацією напередодні складних для Одеси дат 2 та 9 травня. Прокуратура та поліція порушили відповідні провадження, СБУ також звернула увагу на цю справу.

Також нагадаємо, що згідно з даними Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів, громадянину України Труханову Геннадію Леонідовичу належить більше 20 офшорних фірм, зареєстрованих на Британських Віргінських островах, у яких він зазначений як громадянин Росії.

Підставами для втрати громадянства України, відповідно до законодавства, зокрема є добровільне набуття громадянином України громадянства иншої держави. З посиланням на цю норму законодавства не так давно Президент України видав указ про позбавлення громадянства України нардепа Андрія Артеменка та депутата Одеської міськради Олександра Боровика, що стало прецедентом. Натомість Геннадій Труханов, який на посаді Одеського міського голови веде антидержавницьку, антиукраїнську політику і тим самим загрожує національній безпеці України, й надалі залишається громадянином України.

Одеська "Свобода" вимагає позбавити українського громадянства громадянина держави-агресора Труханова Геннадія Леонідовича та в зв'язку з цим призначити дострокові вибори Одеського міського голови.

Прес-служба Одеської обласної організації ВО "Свобода"