ВО "Свобода"

ENG

10 серпня 2017
Одеські "Свобода" і "Сокіл" починають протестну кампанію проти забудовника унікальної паркової зони на 5 ст. Фонтану
Одеські "Свобода" і "Сокіл" починають протестну кампанію проти забудовника унікальної паркової зони на 5 ст. Фонтану

Зелена паркова ділянка на Фонтанській дорозі, 25 вже частково знищена заради багатоповерхового житлового комплексу, а її залишки в найближчому майбутньому також будуть ліквідовані. Про це повідомляють одеський осередок ВГО "Сокіл" та Одеська обласна організація ВО "Свобода".

Порівняння
Порівняння

Як нагадують місцеві націоналісти, ще 1999 року, за головування міського голови Руслана Боделана, частина території колишнього санаторію ім. Чувиріна площею 4 га була безкоштовно передана благодійному фонду його доньки Ольги Боделан "Детская деревня АСТР". Історичні будівлі дореволюційної епохи і парк були освоєні під комплекс навчальних, виховальних і розважальних інституцій для дітей на правах постійного користування, але без права власности.

Фонтанська дорога
Фонтанська дорога

Однак із часом керівництво так званого благодійного фонду перенаправило свою "благу діяльність" з дітей на власні кишені. 2014 року починається масштабна співпраця з будівельною компанією "Гефест" з метою оформлення цієї ділянки під забудову багатоповерхівками. Із цією компанією, яка відома практикою знищення історичних будівель Одеси, за даними з достовірних джерел, опосередковано пов'язаний міський голова Геннадій Труханов.

Будівельний майданчик 2017 рік
Будівельний майданчик 2017 рік

Нових бізнес-партнерів не зупинило рішення міської ради від 2009 року про визнання цієї території парковою зоною загального користування, що унеможливлює її забудову. Справу двічі розглядали послідовно суди трьох інстанцій, але врешті-решт зручне рішення було отримано. Судді абсолютно незаконно позбавили "Детскую деревню" статусу паркової зони, тим самим розв'язавши руки міській владі. Невдовзі компанії "Гефест" фактично дали дозвіл на забудову паркової зони, який 25 лютого 2015 року міська рада поспіхом затвердила, не провівши громадських слухань і не маючи рішення архітектурної комісії.

Територія "Детской деревни АСТР" 2015 рік
Територія "Детской деревни АСТР" 2015 рік

Із грудня 2016 року половина території за адресою: Тополевий пров., 17-а вже перетворена на будівельний майданчик і обнесена парканом. Там вже вирили котлован першого будинку. Взагалі за проєктом планується три 24-поверхові будинки і один ‒ 14-поверховий. Квартал, який мав показники озеленення в чотири рази вище норми, перетвориться на чергові бетонні джунглі. Буде знищено і унікальні столітні архітектурні пам'ятки старої Одеси. Також треба зазначити, що комплекс більш ніж на 1 тис. квартир, що позиціонує себе як "елітне житло для статусних людей", матиме менше 500 паркувальних місць, що призведе до погіршення без того складної транспортної ситуації.

Через недбалість і жадібність владних еліт Одеса може невідворотно втратити чергову унікальну і колоритну історичну територію разом із парком.

Будівелний майданчик 2017 рік
Будівелний майданчик 2017 рік

Одеський осередок ВГО "Сокіл" та Одеська обласна організація ВО "Свобода" вимагають припинити планомірний дерибан міста і оголошують протестну кампанію проти цієї зухвалої незаконної забудови.

План території до планування забудови
План території до планування забудови

Прес-служба Одеської обласної організації ВО "Свобода"