ВО "Свобода"

ENG

3 вересня 2017
Свободівці та "сокільці" допомогли демонтувати забудову біля "будинку-стіни"
Свободівці та "сокільці" допомогли демонтувати забудову біля "будинку-стіни"

3 вересня 2017 року активісти ВГО "Сокіл" Одеси спільно з членами ВО "Свобода" долучились до акції захисту туристичної пам'ятки міста ‒ "будинку з однією стіною".

На акцію зібралися велика кількість прибічників та учасників з боку різних громадських організацій та пересічні одесити. Незважаючи на охорону забудови великою кількістю співробітників поліції та Національної гвардії, громаді вдалося прорватися через кордон та зайти на територію. За кілька годин плідної праці вдалося майже повністю розібрати незаконно побудований другий поверх і демонтувати огорожу.

Захист архітектурних пам'яток ‒ пріоритет для кожного одесита і важлива частина діяльности ВГО "Сокіл" та ВО "Свобода".

Нагадаємо, що будівництво приватного помешкання, яке безпосередньо межує з популярним туристичним місцем Одеси ‒ "будинком з однією стіною" ‒ розпочато понад п'ять років тому. Власник мав наміри звести дім у кілька поверхів, що фактично знівелювало б ефект "будинку-стіни". Громада міста весь цей час бореться з забудовником всіма можливими методами заради того, аби зберегти для Одеси одне з її колоритних місць. На жаль, забудовник нехтував спочатку побажаннями, а потім і вимогами одеситів, тому громада була вимушена перейти до радикальних дій.

Прес-служба Одеської обласної організації ВО "Свобода"