ВО "Свобода"

ENG

15 січня
Одеські свободівці засуджують намагання перевізників зберегти надприбутки
Одеські свободівці засуджують намагання перевізників зберегти надприбутки

15 січня 2017 року приватні перевізники Одеси підняли вартість проїзду в маршрутних таксі до 7 гривень (без урахування довжини маршруту). При цьому міська виконавча влада усіляко підтримувала та захищала позицію перевізників. Одеська "Свобода" наголошує на неприпустимості та необґрунтованості цього рішення і вважає заанґажованою позицію влади.

Свободівці впевнені: причиною проблеми з підняттям тарифів в маршрутних таксі є злочинне зрощення недобросовісних перевізників із корумпованими представниками влади. У царині громадського транспорту зберігається "сіра" система, в якій немає місця конкуренції і появі нових гравців на ринку, зате є гарантія ефективности корупційних схем. Таку ж природу може мати і нинішнє підвищення тарифу, зважаючи, як завзято це рішення відстоювали представники влади міста.

Збільшення вартости проїзду фактично нічим не обґрунтоване: влада не надає реальних цифр пасажирообігу, прибутків і витрат перевізників та нічим не підкріплює заяви про нібито збитковість їхнього бізнесу.

Попри тотальну занедбаність рухомого складу і мізерні зарплати робітників власники великих компаній-перевізників стабільно входять до рейтингів найбагатших одеситів. Тому підняття тарифів на перевезення очевидно покликано лише зберегти надприбуток певних осіб, а не врятувати збитковий бізнес. Безумовно, цілком справедливим є бажання підприємців отримувати якнайбільші прибутки, але на противагу цьому, влада міста зобов'язана захищати інтереси одеситів. Добросовісна муніципальна влада мала би шукати оптимальний вихід із ситуації та публічно його обґрунтувати. Натомість, надмірні апетити перевізників і корумпованої влади відтепер доведеться оплачувати одеситам.

Одеська організація ВО "Свобода" виступає за раціональний та комплексний підхід до транспортної політики в місті. Крім неприпустимости консервації нинішньої корупційної системи, ми вважаємо за необхідне не відходити в транспортній галузі від наступних принципів:

- захищати інтерес громади і дбати про оптимальні умови організації перевезень в місті, забезпечувати прогрес у якості послуг за обґрунтовану ціну;

- зобов'язати перевізників працювати в рамках законодавства, вести чіткий облік пасажирообігу, нівелювати сірі прибутки, публікувати фінансові звіти;

- взяти курс на повернення монополії муніципального транспорту, використовувати міські автобуси великої місткості (пріоритет ‒ електричні або електрохімічні).

Прес-служба Одеської обласної організації ВО "Свобода"