ВО "Свобода"

ENG

31 травня
В Одесі судять українських військових за "незаконний обіг зброї"
В Одесі судять українських військових за "незаконний обіг зброї"

31 травня 2018 року в Апеляційному суді Одеської области відбувся розгляд клопотання про зміну запобіжного заходу для утриманих в СІЗО героїв московсько-української війни Олександра Корнієвського та Івана Каралюса. Добровольців звинувачують за статтею 263 Кримінального кодексу України у поставці на фронт "необлікованої зброї" для українських воїнів.

На засіданні був присутній народний депутат України свободівець Юрій Левченко, який заявив клопотання про взяття бійців на поруки. Незважаючи на абсурдність звинувачення і гарантії депутата, Олександру Корнієвському було відмовлено у зміні запобіжного заходу. Згодом суддя оголосив про перерву в засіданні до 17:30 4 червня 2018 року. Після перерви відбудеться оголошення рішення суду щодо зміни запобіжного заходу для Івана Каралюса.

Затримання добровольців відбулося в рамках спецоперації СБУ за участи підставного "волонтера". За легендою, псевдоволонтер нібито з відома Головного управління розвідки Міноборони України просив хлопців знайти зброю для бійців українських диверсійно-розвідувальних груп. Саме за зброю, поставлену на передову для українських вояків, бійців зараз хочуть посадити за ґрати.

Варто зазначити, що сумнозвісна стаття 263 ККУ не забороняє зберігати, передавати та переробляти зброю. Підтвердженням цьому є прецедент ухвалення виправдувального вироку обвинуваченому за цією статтею киянину-колекціонеру зброї (справа № 757/7651/16-к).

Довідка: Олександр Корнієвський ("Кулібін") ‒ кулеметник 24-го окремого батальйону Айдар, попри три контузії добив ворожий ДОТ з РПГ, стріляючи із закритого приміщення, відзначився в боях за Щастя, Трьохізбенку, Жовте. Поранений;

Івана Каралюс ("Шукач") ‒ 2014-2015 рр. доброволець 24-го окремого батальйону Айдар, відзначився в боях за Щастя, Болотяне, Лутугіне, Металіст, Георгіївку. Нагороджений.

Під домашнім арештом наразі Віктор Балацький ("Агат") ‒ "кіборг", який знищив три одиниці ворожої техніки під час боїв за Донецький аеропорт, пройшов Іловайськ, Дебальцеве та інші гарячі точки московсько-української війни. Має поранення, потребує заміни колінного суглоба.

Прес-служба Одеської обласної організації ВО "Свобода"