ВО "Свобода"

ENG

15 червня
В Одесі виробляють та безконтрольно поширюють кодеїновмісні наркотичні препарати
В Одесі виробляють та безконтрольно поширюють кодеїновмісні наркотичні препарати

Під Одесою працює підприємство, яке виготовляє наркотичні лікарські засоби і безконтрольно збуває їх, зокрема у власній аптечній мережі. Одеська обласна "Свобода" готує низку звернень до відповідних органів з метою примусити недобросовісну компанію припинити цю незаконну діяльність.

За даними ЗМІ, фармацевтична компанія "ІнтерХім" має налагоджену схему виробництва і продажу у власній мережі аптек в Одесі небезпечного наркотичного препарату ‒ "Кодтерпін-ІС". Лікарські препарати, що містять кодеїн, протягом останніх років одержали широке поширення. За характером дії й за хімічною будовою кодеїн близький до морфіну. Подібні препарати мають відпускати лише за рецептом для лікування сильного кашлю. Проте керівництво "ІнтерХім" свідомо заохочує вільний обіг "Кодтерпіну" в аптеках для отримання надприбутків за рахунок наркозалежних осіб. Власник компанії "ІнтерХім", одеський бізнесмен-фармаколог Анатолій Редер, за даними ЗМІ, отримує чи не половину свого доходу саме за рахунок вільного збуту кодеїновмісних препаратів.

Навесні 2014 року Держлікслужба за результатами перевірки виробництва встановила, що компанія Редера має суттєві порушення у технології та довгий час використовує необліковану сировину. Контрольний орган змусив "ІнтерХім" призупинити виробництво на 11 діб та вимагав проведення незалежної перевірки заводу інспекторами PIC/S. Однак за деякий час Держлікслужба офіційно відмовилася від своїх звинувачень. "ІнтерХім" не було притягнуто до жодної відповідальности за виявлені порушення.

Міністерство охорони здоров'я України ніяк не реагує на небезпечну тенденцію зростання обігу легалізованих наркотиків і не вживає необхідних заходів для врегулювання ситуації. Влада не помічає відвертих фактів незаконного поширення наркотичних ліків і дозволяє недобросовісним фармакологічним бізнес-структурам уникати будь-якої відповідальности за свої правопорушення.

Одеська обласна організація ВО "Свобода" звертає увагу громади до цієї проблеми та пропонує вплинути на недобросовісну компанію за допомогою громадського тиску, а також готує низку звернень до відповідних органів з вимогою:

- припинити вільний обіг наркотичного препарату в українських аптеках. Внести зміни до наказів Міністерства охорони здоров'я і віднести кодеїновмісні лікарські препарати ("Кодтерпін" і т.п.) до препаратів, що відпускаються за рецептом та стоять на предметно-кількісному обліку (щоби рецепти зберігалися в аптеках і їх можна було перевірити);

- провести повну неупереджену перевірку заводу "ІнтерХім", зокрема на предмет легальности і якости сировини, залучити для цього незалежних інспекторів PIC/S.

Прес-служба Одеської обласної організації ВО "Свобода"